Przejdź do głównej zawartości

PERSPEKTYWY NA PRZYSZŁOŚĆ

Bezproblemowe przeprowadzenie restrukturyzacji firmy umocniło Zakłady Chemiczne "Alwernia" na pozycji lidera w przemyśle chemicznym w naszym regionie. Zaowocowało także szeregiem nagród, uznaniem publicznym oraz zagranicznymi klientami. Władze firmy wciąż stawiają na rozwój i pragną w pełni wykorzystać swoje pięć minut. Pozwolą na to nowe, odważne inwestycje, poszerzenie zakresu działalności, wzbogacenie oferty o nowe produkty. Priorytetami przedsiębiorstwa  są:
  • eliminacja ubocznych skutków oddziaływania Spółki na środowisko naturalne (doskonalenie procesów technologicznych, stosowanie technologii bezodpadowych, odzysk surowców)
  • osiągnięcie pozycji stabilnego i odpowiedzialnego dostawcy (zapewnienie wysokiej jakości produkcji, dostosowywanie jakości wyrobów do wymagań klientów, poprawę efektywności produkcji)
  • umocnienie pozycji na rynkach dotychczasowych i pozyskanie nowych odbiorców
  • wdrażanie  nowoczesnych rozwiązań techniczno-organizacyjnych umożliwiające  zagwarantowanie bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa socjalnego pracowników 
Zakłady Chemiczne "Alwernia" przywiązują wagę do jakości wytwarzanych produktów. Charakteryzują się one wysokim stopniem czystości chemicznej. Ważnym aspektem działalności fabryki w Alwerni jest również dbałość o ekologię. Stosowane są bezodpadowe technologie produkcji, które spełniają wymogi restrykcyjnych przepisów ekologicznych. 
Na uwagę zasługuje również fakt, że władze zakładów ufundowały  nowoczesną pracownię  chemiczną dla uczniów Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Alwerni. Jest ona profesjonalnie wyposażona i pozwala na bezpieczne przeprowadzanie doświadczeń w czasie lekcji. Stają się one ciekawsze, nabierają nowego wymiaru. To również dobry sposób promocji firmy, której prestiż nadal rośnie. Poniżej znajdziecie przykładowy spot reklamowy zakładów

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z EKONOMIĄ ZA PAN BRAT, CZYLI OSCAROWA PRODUKCJA

Zapraszamy do zapoznania się z zrealizowanym przez nas (w ramach II etapu konkursu "Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości") mini filmu. W zaaranżowanym studiu telewizyjnym przyjrzałyśmy się dokładnie na pozór groźnie brzmiącemu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości w naszym wydaniu przypadną Wam do gustu:) W 17 odcinku gościem specjalnym była p. prof. Marzena Pieniążek - rektor wydziału ekonomii i finansów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Emilia Glanowska). Krótką rozmowę przeprowadziła redaktor Joanna Despota (Alicja Mirek). Za kamerą stanęła po raz kolejny nieoceniona Klaudia Miraż (Weronika Kozłowska). Pomysł i realizacja: Emilia, Alicja, Weronika z LO im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach

SŁOWO WSTĘPU

Nie ulega wątpliwości, że Zakłady Chemiczne "Alwernia" -  jako nieliczne - wybiły się  z niewielkiej gminy w okolicach  Krakowa . Na przestrzeni lat firma osiągnęła dużo sukcesów, zyskała renomę, którą szczycą się tylko najpotężniejsi przedsiębiorcy. Z powodzeniem przebrnęła przez proces restrukturyzacji, co pozwoliło jej pozostać w grze również na arenie gospodarki wolnorynkowej. Ciągły rozwój, zdobywane laury, coraz szersza oferta produkcji nie tylko przyciąga nowych klientów, ale zachęca także nas - młodych do lepszego zapoznania się z miejscowym "rekinem biznesu".                                              logo Zakładów Chemicznych "Alwernia"